W 1944 roku, w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, po raz pierwszy w Łagiewnikach ojciec Andrasz celebrował święto Bożego Miłosierdzia.
Tak zostało przyjęte (po wielu, wielu latach) święto i formy nabożeństwa przez cały Kościół. W rzymskim archiwum Towarzystwa Jezusowego znajduje się mały obrazek według krakowskiego oryginału z tamtych czasów. W tle widać łagiewnicki pejzaż. Tło oryginalnego obrazu zostało po kilku latach zamalowane.
Nie była to żadna gafa z tym pejzażem. Pejzaż towarzyszy Panu Jezusowi z obrazu objawienia Najświętszego Serca Pana Jezusa we Francji. Takie przedstawienie było ojcu Andraszowi znane gdyż sam je zamieścił i opisał w 1935 roku w Posłańcu Serca Jezusowego którego był redaktorem naczelnym.Pan Jezus objawił się siostrze Marii Małgorzacie w zakonnym ogrodzie sióstr Wizytek.Do siostry Faustyny też Pan Jezus przychodził podczas jej codziennych zajęć w ogrodzie, kuchni czyli w codzienności.
Dzisiaj obraz- Jezu Ufam Tobie z Łagiewnik, pędzla Adolfa Hyły, którego formę nadzorował ojciec Andrasz, słynie cudownymi łaskami na cały świat. Jest najbardziej rozpoznawalnym obrazem Pana Jezusa na świecie.